12:50 07.06.2014 Новости "Вечернего Харькова" | Пред. / След. ![]() |
Ми, укра╖нц╕, "живий вогник у с╕м'╖ ╓вропейських народ╕в ╕ д╕яльн╕ сп╕вроб╕тники ╓вропейсько╖ цив╕л╕зац╕йно╖ прац╕". Так казав ╤ван Франко.
"Стояти ногами й серцем на Укра╖н╕, сво╖ голови держати в ╢вроп╕", - запов╕дав Михайло Драгоманов.
Повернення Укра╖ни до свого природного, ╓вропейського, стану було омр╕яне багатьма покол╕ннями.
Диктатура, що панувала останн╕ми роками в Укра╖н╕, прагнула позбавити нас ц╕╓╖ перспективи – народ повстав. Переможна Революц╕я г╕дност╕ зм╕нила не лише владу. Кра╖на зробилася ╕накшою. ╤ншими стали люди. Настав час нев╕дворотних позитивних зм╕н. Щоб запровадити ╖х, нам необх╕дн╕ в першу чергу мир, безпека та ╓дн╕сть.
На завад╕ колосальних можливостей, як╕ з пад╕нням тиран╕╖ в╕дкрилися для ╓вропейсько╖ модерн╕зац╕╖ Укра╖ни, стала справжня в╕йна, спланована ╕ розв'язана на укра╖нському Донбас╕.
Дос╕ багато хто думав, начебто Незалежн╕сть д╕сталася нам без жодних зусиль. Це – неправда! За нашу незалежн╕сть, самост╕йн╕сть боролися ц╕л╕ покол╕ння укра╖нських патр╕от╕в. За не╖ полягли геро╖ Небесно╖ сотн╕. За не╖ гинуть укра╖нськ╕ во╖ни та мирн╕ громадяни. Прошу вшанувати хвилиною мовчання пам'ять вс╕х, хто пол╕г за волю й незалежн╕сть Укра╖ни.
Я йду на посаду президента, щоб зберегти ╕ зм╕цнити ╓дн╕сть Укра╖ни. Забезпечити тривалий мир ╕ гарантувати над╕йну безпеку. Знаю: мир – найголовн╕ше, чого прагне сьогодн╕ укра╖нський народ. У глави держави – широкий виб╕р р╕зноман╕тних ╕нструмент╕в для забезпечення територ╕ально╖ ц╕л╕сност╕ Укра╖ни ╕ мирного життя громадян. Повноважень ╕ р╕шучост╕ не забракне. Я не хочу в╕йни. Я не прагну помсти. Хоча перед очима – велик╕ жертви, принесен╕ укра╖нським народом. Я прагну миру ╕ доб'юся ╓дност╕ Укра╖ни.
Тому розпочинаю свою роботу з пропозиц╕╖ мирного плану. Наполегливо закликаю вс╕х, хто незаконно взяв до рук зброю, скласти ╖╖. У в╕дпов╕дь гарантую, по-перше, зв╕льнення в╕д крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ тих, на чи╖х руках нема╓ кров╕ укра╖нських во╖н╕в та мирних людей. ╤ тих, хто не причетний до ф╕нансування тероризму. По-друге – контрольований коридор для рос╕йських найманц╕в, як╕ захочуть повернутися додому. По-трет╓, мирний д╕алог. Зрозум╕ло, що не з╕ "стр╓лкам╕", "абв╓рам╕", "б╓сам╕" чи ╕ншою нечистю. Йдеться про д╕алог з мирними громадянами Укра╖ни. Нав╕ть з тими, хто дотриму╓ться ╕нших, н╕ж я, погляд╕в на майбутн╓ кра╖ни.
Сьогодн╕ окремо хочу звернутися до сп╕вв╕тчизник╕в з Донеччини та Луганщини.
Дорогие наши братья и сестры, сограждане! Многие из вас уже успели ощутить на себе "прелести" правления террористов. Они, помимо мародерства и издевательства над мирными гражданами, привели и без того кризисную экономику региона на грань полной катастрофы. Но мы ни при каких обстоятельствах не оставим вас в беде. Всенародные выборы президента поставили жирный крест на мифе о якобы нелегитимной киевской власти. Этот миф посеян и взращен российской пропагандой и кланом Януковича, который предал Донбасс и ограбил его еще в большей степени, чем всю страну.
Донецкой областью он безраздельно правил 17 лет. А тепер финансирует террористов. Именно он несет полную ответственность за политическую и социально-экономическую ситуацию, в которой оказался регион. И за безработицу, и за бедность, и за беженцев. И за убитых граждан, и за слезы матерей.
С чем я как президент приеду к вам в самое ближайшее время? С миром. С проектом децентрализации власти. С гарантией свободного использования в Вашем регионе русского языка. С твердым намерением не делить украинцев на правильных и неправильных. С уважительным отношением к специфике регионов. К праву местных громад на свои нюансы в вопросах исторической памяти, пантеона героев, религиозных традиций. С проработанным еще до выборов совместным проектом с нашими партнерами из Евросоюза по созданию рабочих мест на Востоке Украины. С перспективой инвестиций, с проектом программы по экономической реконструкции Донбасса.
Сегодня нам нужен легитимный партнер по диалогу. Говорить с бандитами мы не будем. А действующие местные депутаты уже никого не представляют. И мы готовы огласить досрочные местные выборы на Донбассе.
Такий м╕й мирний план для Донбасу та вс╕╓╖ кра╖ни. Дискус╕╖ не п╕дляга╓ питання про территор╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни. Щойно я присягнув "ус╕ма сво╖ми справами боронити суверен╕тет ╕ незалежн╕сть Укра╖ни", ╕ завжди буду в╕рний ц╕й свят╕й об╕тниц╕. К╕льк╕сть людей, з якими мав честь посп╕лкуватися п╕д час виборчо╖ кампан╕╖, - перевищив м╕льйон.
Укра╖на - р╕зноман╕тна, але вона сильна духом ╕ духом ╓дина! Прагнення до миру та соборност╕ нашо╖ держави дом╕ну╓ в ус╕х областях Укра╖ни. Я глибоко вражений патр╕отизмом мешканц╕в п╕вденних та сх╕дних укра╖нськими областей в╕д Одещини до Харк╕вщини. Мир ще не настав, але вже сьогодн╕ ми твердо можемо сказати, що важк╕ випробування об'╓днали укра╖нську родину. Вони зм╕цнили нас як укра╖нську пол╕тичну нац╕ю, впевнену у сво╓му ╓вропейському вибор╕. Наш народ н╕коли не був таким сильним, як тепер. Але свобода не да╓ться раз ╕ назавжди. За не╖ треба пост╕йно боротися. Мир, якого ми спод╕ва╓мося досягти найближчим часом, не буде тривалим, якщо ми належним чином не зм╕цнимо нашу безпеку.
Щоб мир став довготривалим, нам сл╕д призвича╖тися до життя в умовах пост╕йно╖ бойово╖ готовност╕. Ми повинн╕ тримати порох сухим. Арм╕я та ╖╖ переозбро╓ння зусиллями в╕тчизняного в╕йськово-промислового комплексу – це наш найголовн╕ший пр╕оритет. Б╕льше того, завантаження державними замовленнями п╕дпри╓мств ВПК дасть поштовх ре╕ндустр╕ал╕зац╕╖ економ╕ки. Хто шкоду╓ кошт╕в годувати сво╖ збройн╕ сили, той году╓ чужу арм╕ю. А наша арм╕я повинна стати справжньою ел╕тою укра╖нства. Слово генерал ма╓ асоц╕юватися не з╕ словом "корупц╕я", а з╕ словом "герой". Все, в╕д чого залежить забезпечення ст╕йкого миру та безпеки Укра╖ни, ми повинн╕ зробити сво╖ми силами. Найнад╕йн╕ш╕ наш╕ союзники ╕ найкращ╕ гаранти миру – арм╕я, флот, Нацгвард╕я та профес╕йн╕ спецслужби! Н╕хто нас не захищатиме, доки ми не навчимось оборонятися сам╕.
Я використаю св╕й дипломатичний досв╕д, щоб забезпечити п╕дписання м╕жнародного договору, який прийшов би на зам╕ну Будапештському меморандуму. Такий догов╕р ма╓ надати прям╕ та над╕йн╕ гарант╕╖ миру та безпеки - аж до в╕йськово╖ п╕дтримки в раз╕ загрози територ╕альн╕й ц╕л╕сност╕. Будь-який агресор на кордон╕ Укра╖ни ма╓ згадати ╢вангельську мудр╕сть: хто з мечем прийде, той в╕д меча ╕ загине!
Громадяни Укра╖ни не зможуть в╕дчувати блага миру та безпеки, доки ми не врегулю╓мо наш╕ в╕дносини з Рос╕╓ю. Рос╕я окупувала Крим, який був, ╓ ╕ буде укра╖нським. Вчора п╕д час зустр╕ч╕ в Норманд╕╖ я саме так ╕ сказав президенту Пут╕ну – Крим ╓ укра╖нським. ╤ крапка.
Н╕ з ким не може бути компром╕су в питаннях Криму, ╓вропейського вибору ╕ державного устрою. А все ╕нше повинно обговорюватися ╕ вир╕шуватися за столом переговор╕в. Будь-як╕ спроби зовн╕шнього ╕ внутр╕шнього поневолення укра╖нц╕в – зустр╕чають ╕ зустр╕нуть найр╕шуч╕шу в╕дс╕ч. Ми хочемо бути в╕льними. А жити по-новому – це ╕ означа╓ жити в╕льно в умовах тако╖ пол╕тично╖ системи, яка гаранту╓ права та свободи людини ╕ нац╕╖. Хот╕в би наголосити на в╕дданост╕ ╕де╖ парламентсько-президентсько╖ республ╕ки. Н╕яко╖ узурпац╕╖ влади! ╢вропейська демократ╕я для мене – найкращий спос╕б державного правл╕ння, винайдений людством. Саме ╓вропейський досв╕д п╕дказу╓ нам, що значну частину повноважень вже зараз треба делегувати з центру м╕сцевим органам влади.
Реформа щодо децентрал╕зац╕╖ розпочнеться вже цього року зм╕нами до Конституц╕╖. Нов╕ повноваження отримають новообран╕ м╕сцев╕ Ради. Але Укра╖на була, ╓ й буде ун╕тарною державою. Марення про федерац╕ю не ма╓ ╜рунту в Укра╖н╕.
Важливою частиною сусп╕льного запиту на повне перезавантаження влади ╓ достроков╕ вибори парламенту. Давайте будемо в╕двертими. Чинний склад цього шановного з╕брання не в╕дпов╕да╓ настроям сусп╕льства. Бо воно сутт╓во зм╕нилося у 2012 роц╕. А жити по-новому означа╓ не нехтувати волею народу. Жити в╕льно - означа╓ в╕льно користуватися р╕дною мовою. Керуватимуся статтею 10 Конституц╕╖. Вона визнача╓ укра╖нську мову як ╓дину державну, але гаранту╓ в╕льний розвиток рос╕йськ╕й та ╕ншим мовам. Слово "праця", як ╕ "мир", "зарплата", "пенс╕я", "стипенд╕я" звучать однаково або дуже под╕бно, що укра╖нською, що рос╕йською. Наявн╕сть роботи – це те, що да╓ людин╕ можлив╕сть жити безб╕дно. Найб╕льше профес╕йне задоволення я дос╕ отримував саме в╕д створення нових робочих м╕сць. Що може вт╕шати людину б╕льше, як праця та г╕дна зарплата за не╖? Робоч╕ м╕сця мають орган╕зовувати п╕дпри╓мц╕. А от справа глави держави – це забезпечення таких умов, коли н╕хто ╕ н╕що не заважа╓ працювати.
Держава ц╕нуватиме вклад роботодавця та платника податк╕в в економ╕ку та соц╕альну сферу. Забезпечення людей роботою та г╕дною оплатою – це перша гарант╕я внутр╕шнього миру та нац╕онально╖ безпеки. Хоча управл╕ння економ╕чними процесами належить до компетенц╕╖ в╕льного ринку або Уряду, Президент як гарант Конституц╕╖ зобов'язаний забезпечити умови для ╕нновац╕йно╖ економ╕ки та соц╕ально╖ справедливост╕. Справедливий розпод╕л нац╕онального багатства – це нагальна вимога часу. Але перш н╕ж нац╕ональне багатство д╕лити, його треба примножити. Укра╖на ма╓ все необх╕дне, щоб забезпечити людям ╓вропейський добробут. Ми вм╕╓мо ╕ хочемо жити власною працею, здатн╕ бути творчими та ╕нновац╕йними. Ми вже нав╕ть вчимося не заздрити усп╕ху сус╕да чи колеги. Але ми й дос╕ пасемо задн╕х. Чому? Тому що на в╕дм╕ну в╕д нас кра╖ни ╓вропейсько╖ сп╕льноти побудували економ╕ку в╕льно╖ конкуренц╕╖. Нових ╕дей, д╕лово╖ ╕н╕ц╕ативи, наполегливо╖ прац╕, пост╕йного самовдосконалення. Так буде ╕ в Укра╖н╕. Але для цього треба знищити корупц╕ю.
Нам потр╕бен загальнонац╕ональний антикорупц╕йний пакт м╕ж владою та народом. Суть його проста: чиновники не беруть, а люди – не дають. Ми не зможемо зм╕нити кра╖ну, якщо не зм╕нимо себе, сво╓ ставлення до власного життя ╕ до життя ц╕ло╖ держави. В тому, що Укра╖на прийшла до кризи державност╕, ╓ частка в╕дпов╕дальност╕ кожного з нас. Хтось вважав нормою не сплачувати податки. Хтось розкошував за державний рахунок. Хтось голосував ╕ м╕тингував за грош╕. Хтось отримував незаслужен╕ п╕льги ╕ нагороди. А вс╕ разом руйнували фундамент сусп╕льно╖ дов╕ри, засади права й сусп╕льно╖ орган╕зац╕╖.
╢вропейський виб╕р Укра╖ни – це серце нашого нац╕онального ╕деалу. Це виб╕р, зроблений нашими предками ╕ пророками. А що нам треба конкретно зробити, щоб жити в╕льно, жити безб╕дно, жити в мир╕ ╕ безпец╕? Це все написано в угод╕ про пол╕тичну асоц╕ац╕ю та зону в╕льно╖ торг╕вл╕ з ╢вросоюзом. Ми разом докладали зусиль до цього документу. Тепер мр╕ю вт╕лити його в життя, а для цього нам треба якнайшвидше п╕дписати економ╕чну частину угоди. Моя ручка – вже в руках, ╕ як т╕льки ╢С ухвалить в╕дпов╕дне р╕шення, п╕дпис укра╖нського Президента митт╓во з'явиться п╕д цим доленосним документом. Ми не ма╓мо права звол╕кати ╕з п╕дписанням економ╕чно╖ частини угоди. Те ж саме стосу╓ться ╕ якнайшвидшого запровадження безв╕зового режиму для Укра╖ни з ╢С. Ми завершили перший етап ╕ дуже швидко зможемо завершити другий, щоб вже з с╕чня 2015 року укра╖нц╕ мали можлив╕сть подорожувати без в╕з. Угоду ж про асоц╕ац╕ю ми розгляда╓мо лише як перший крок до повноправного членства Укра╖ни в ╢С. Н╕хто не ма╓ права вето на ╓вропейський виб╕р Укра╖ни. Визнати це – значить проводити пол╕тику миру та спокою в Укра╖н╕. Але така пол╕тика збанкрут╕ла ще в тридцят╕ роки минулого стол╕ття.
Для реал╕зац╕╖ наших амб╕тних план╕в нам потр╕бн╕ не лише мир та ╓дн╕сть кра╖ни, але й консол╕дац╕я вс╕х патр╕отичних, проукра╖нських, про╓вропейських сил. Ма╓мо пост╕йно тримати в пам'ят╕ сувор╕ уроки нац╕онально-визвольних змагань с╕мнадцятих-двадцятих рок╕в минулого стол╕ття. Тод╕ наш╕ пол╕тики не змогли об'╓днатися, сп╕льно протистояти агрес╕╖. Володимир Винниченко боровся проти Михайла Грушевського, Симон Петлюра проти Павла Скоропадського. А Нестор Махно - проти вс╕х. Пост╕йн╕ чвари та конфл╕кти м╕ж видатними укра╖нцями призвели до втрати нашо╖ державност╕.
Висновки належить робити не лише з арх╕в╕в стол╕тньо╖ давнини, але й з недавн╕х под╕й. Ми не см╕╓мо повторити стар╕ помилки ╕ ма╓мо забезпечити злагоджену роботу президента, Верховно╖ Ради та Кабм╕ну. Настав час будувати нову велику кра╖ну. Сучасну, високотехнолог╕чну, обороноздатну, конкурентоспроможну. Враху╓мо досв╕д кра╖н, як╕ з'явилися на пол╕тичн╕й карт╕ лише к╕лька десятк╕в рок╕в тому, але стали л╕дерами, поставивши на розвиток ╕нтелекту та нов╕тн╕х технолог╕й. Бо найц╕нн╕ше — не грош╕, не заводи та п╕дпри╓мства, а "людський кап╕тал", який ма╓ Укра╖на. Нема╓ сумн╕ву в тому, що ми здола╓мо вс╕ труднощ╕. В╕дсто╖мо територ╕альну ц╕л╕сн╕сть нашо╖ держави, забезпечимо мир та спок╕й. Нас уже н╕хто не оберне в раб╕в крим╕налу та бюрократ╕╖, в прислужник╕в колон╕ально╖ влади. Нас п╕дтриму╓ ц╕лий св╕т.
Харьковчане просят президента остановить войну
За останн╕ три дн╕ я мав можлив╕сть пересв╕дчитись в цьому. Навколо ╕де╖ незалежност╕, свободи, г╕дност╕, правово╖ держави, ╓вропейсько╖ ╕нтеграц╕╖ об'╓дналася вся Укра╖на ╕ все св╕тове укра╖нство. Народ сво╓ вагоме слова сказав. П╕д час революц╕йних под╕й. П╕д час спротиву агрес╕╖. П╕д час вибор╕в. Тепер черга – за нами, за владою. Простягаю руку миру вс╕м, хто подав голос за мене, ╕ тим, хто не голосував. Вс╕м, хто допоможе встановити мир, порядок ╕ спок╕й в Укра╖н╕. ╤ вс╕м, хто в╕рить у ╓вропейську майбутн╕сть Укра╖ни.
Состоялась инаугурация пятого президента Украины
Ми – народ, що був од╕рваний в╕д сво╓╖ велико╖ Батьк╕вщини ╢вропи - поверта╓мося до не╖. Остаточно ╕ безповоротно.
Мир нам!
Нехай нас благословить Господь!
Слава Укра╖н╕!
© "Вечерний Харьков"
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на vecherniy.kharkov.ua обязательна. Редакция "Вечернего Харькова" может не разделять точку зрения авторов статей и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.