XVII Міжнародний музичний фестиваль
«Харківські асамблеї — Противлення злу мистецтвом»

 

БРАТИ РУБІНШТЕЙН ТА КОНСЕРВАТОРСЬКЕ БРАТСТВО
24 ВЕРЕСНЯ-10 ЖОВТНЯ 2010 РОКУ

ХАРКІВСЬКІ АСАМБЛЕЇ – єдиний в Україні Міжнародний музичний фестиваль класичної музики – є відомим в світі та одним з наймасштабніших та резонансних мистецьких заходів, який проводиться за участю викладачів та кращих студентів Харківського державного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського. Його ініціатором та художнім керівником є народна артистка України, професор, кандидат мистецтвознавства, ректор ХДУМ ім. І. П. Котляревського Тетяна Вєркіна. Однією із основних ідей проведення фестивалю є просвітницька діяльність та інтеграція українського музичного мистецтва в європейський простір.
У кожного фестивалю є своя тема, свій герой. Перший був присвячений В. А. Моцарту (1991), другий – музиці Барокко і двадцятого століття (1992), подальші – Ф. Шуберту (1993), Ф. Мендельсону-Бартольді (1994), Р. Шуману (1995), Ф. Лісту (1997), Г. Перселу (1999), Й. С. Баху, Л. Бетховену і Й. Брамсу (2001), М. Глінці (2002), Г. Берліозу (2003), П. Чайковському (2004), Й. Гете (2005), І. І. Слатіну та 135-й річниці професійної музичної освіти на Слобожанщині (2006), 90-річчю від дня заснування ХДУМ ім. І. П. Котляревського (2007), ювілейний п’ятнадцятий фестиваль (2008) був спрямований на осягнення національних культур, що підтверджувалося темою «Від Мендельсона до Лисенка: резонанс культур», фестиваль-2009 поєднав постаті митців, про творчий доробок яких того року згадував увесь світ, відзначаючи 200 років з дня смерті Й. Гайдна та 240 років з дня народження І. Котляревського.
XVII міжнародний фестиваль «Харківські асамблеї» має назву «Брати Рубінштейн та консерваторське братство». Його «герої», відомі музиканти та просвітники, були засновниками та першими директорами Санкт-Петербургської (Антон Григорович Рубінштейн) та Московської (Микола Григорович Рубінштейн) консерваторій.
Фестивальні заходи як завжди об’єднають музикантів з багатьох країн, виконавців світового рівня і виступи молодих музикантів Харкова, України та світу.
Цього року гостями фестивалю будуть музиканти з Великої Британії: знаний у світі диригент Тімоті Рейніш і вже відомі харків’янам Карен Радкліфф (сопрано) та Майкл Белл (фортепіано). Також публіка почує виступи літовського дуету з Каунасу у складі Сабіни Мартінатіте (сопрано) та Аудроне Ейтманавічюте (фортепіано), чеського інструментального дуету у складі Франтішека Брікциуса (віолончель) та Томаша Віцека (фортепіано). Лінію камерної музики продовжать і російські музиканти з Москви та Санкт-Петербургу: народний артист Росії Ігор Гавриш (віолончель), заслужена артистка Росії Людмила Кузнєцова (фортепіано), лауреати Міжнародних конкурсів Сергій Пудалов (скрипка) та Петро Гладиш (віолончель), ансамбль «Il Drago» у складі Олександр Лістратов (барочна віолончель) та Володимир Коденко (віолон). Підтримає традицію камерного виконавства і заслужений колектив польської культури – Камерний ансамбль ім. І. Ф. Добжинського Житомірської обласної спілки поляків.
Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» виступатиме цього року під керівництвом диригентів Антоніо Лізаррага (Мексика–Австрія) та професора Вищої консерваторії Астурійського князівства Юрія Насушкіна (Іспанія); також у фестивалі братимуть участь Студентський симфонічний оркестр ХДУМ ім. І. П. Котляревского (худ. керівник та диригент – заслужений діяч мистецтв України Шаліко Палтаджян) та Молодіжний симфонічний оркестр Луганського державного інституту культури та мистецтв та Луганського обласного коледжу культури та мистецтв (диригент – заслужений діяч мистецтв України Сергій Йовса).
В різні роки у фестивалі брали участь студенти та викладачі багатьох університетів: Лондона, Кіля, Ваймара, Нюрнберга, Фрайбурга, Берліна, Ванкувера, Венеціанської, Московської, Санкт-Петербургської консерваторій та інших. Цього року очікується спільний концерт випускників консерваторій Каунаса та Харкова, фортепіанного дуету, що поєднає Одеську державну музичну академію ім. А. Нежданової та ХДУМ ім. І. П. Котляревського (професори Тетяна Шевченко та Наталія Горецька), традиційні у рамках фестивалю концерти класів заслуженого діяча мистецтв України, професора Людмили Цуркан (сольний спів) та професора Олени Щелкановцевої (віолончель), спільний концерт кафедри спеціального фортепіано Університету мистецтв та відділу спеціального фортепіано ХССМШі.
Приверне увагу публіки вистава Кримського академічного російського драматичного театру ім. М. Горького (м. Симферополь) під керівництвом народного артиста України Анатолія Новікова.
В рамках фестивалю традиційно відбудеться науково-практична конференція «Брати Рубінштейн. Історичні уроки та “плоды просвещения”», в якій візьмуть участь провідні науковці України та зарубіжжя, концерт Шубертівського товариства, майстер-класи гостей.
Асамблеї-2010, як завжди, відбудуться за підтримки Міністерства культури і туризму України, під патронатом губернатора Михайла Добкіна та в. о. міського голови Геннадія Кернеса та спонсорів, яким організатори фестивалю висловлюють щиру вдячність.

 

Сайт ХДУМ им. И. П. Котляревского www.dum.kharkiv.ua
Контактна особа: прес-секретар фестивалю Николаевская Юлия.Тел. 0676830098